Hariduslike erivajadustega õpilaste õppevara arendamine

-+
Esileht » Õppevara » „Minu retseptiraamat“ II-III õpitasemele

„Minu retseptiraamat“ II-III õpitasemele

Minu retseptiraamat on kasutatav tööõppe tundides II ja III õpitasemel, samuti toimetulekuõppe lisa-aastatel. Materjalis on tööõpetus seotud orienteerumisõpetuse, eesti keele ja matemaatika elementidega.

"Minu retseptiraamat" on koostatud toimetulekuõppekava järgi õppivatele noortele inimestele, nende õpetajatele, vanematele ja tugiisikutele. Komplekt koosneb retseptide kogumikust ja õpetaja juhendmaterjalist. Õppevara on koostanud Kristel Palgi ja Ragne Kuusk.

Retseptiraamat on kaheosaline: I Soolased toidud, II Magusad toidud.

Kokku on kogumikus 38 toiduretsepti: supid, praed, kastmed, vormiroad, kerged eined, salatid, magustoidud, küpsetised ja koogid. Iga retsept on esitatud nii teksti kui piltskeemidena. Lisaks kuulub iga retsepti juurde kaks joonist-töölehte, mis kujutavad valmis toitu taldrikul serveerituna ja konkreetse toidu valmistamiseks vajalikke toiduaineid.
Retseptides kasutatavad toiduained on valdavalt eestimaised ning peaksid ka toimetulekuklassis õppivale noorele tuttavad olema. Kogumikku valitud toidud on lihtsalt valmistatavad, maitsvad ja tervislikud, kuid samas suhteliselt odavad.

Õppevara saab paberkandjal tellida läbi SA Innove e-poe.

Õpetaja juhendmaterjal on allalaetav siit.